Eklablog Tous les blogs
Editer l'article Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
MENU

Publicité

szczelnie

Myślałem nad tym pomieszczeniem i wymyśliłem, że zrobię tam spiżarnię. Szczelne drzwi i wentylacje grawitacyjną, tylko że nie wiem jeszcze jak, chyba dwie dziury w ścianie i będzie ok. Będę wdzięczny za rzucenie okiem na propozycję wentylacji w moim domu (106m2, ok. 280m2)

Najpierw wyliczenia dla 2m/s, kanały 75/63mm:

Nawiewy:Kanały miękkie - tłumią kanały PE przenoszą a blacha generuje szumy. 

Przy cichej centrali - nie ma problemu z trochę mniej jak 2m/sek. 

A redukcje zakłada Pana na skrzynkę, choć nie ma to jakiegoś większego znaczenia, tyle że kanał 125 i redukcja a nie kanał 160 i redukcja. 

Poza tym, radzę myśleć o "osłabieniach" jak Pan odpali. Dojdą opory instalacji i sam się Pan przekona, że nie ma co osłabiać, a po pierwszym miesiącu użytkowania, będzie się Pan tylko pod nosem uśmiechać, czytając tych co chcą mierzyć, regulować i w ogóle robić wentylację jakąś skomplikowaną rzeczą. 

W domu i tak się wszystko błyskawicznie wyrówna i wymiesza!

Salon 3 (66 m3/h)

Gabinet 1 (22 m3/h)

Sypialnia1 2 (44 m3/h)

Sypialnia2 1 (22 m3/h)

RAZEM 154 m3/h

Nie ukrywam, że dla 3-osobowej rodziny liczyłam raczej na wymianę ok 100 m3/h

Oczywiście można na tyle ustawić centralkę, ale prędkość powietrza spadnie wtedy poniżej 2m/s

Czy zastosować kanały o mniejszej średnicy ?

Jak chcesz urwać ilość wymian to odjąłbym jeden nawiew w salonie (i tak będzie Ci wywiewał powietrze z salonu+kuchni na korytarz).

Pomieszczenie gospodarcze 1 to nie jest pralnia/kotłownia węglowa?

Podobny obraz

Jeśli nie jest, to mozesz spróbować zdławić pom.gosp.1 z i wiatrołap na anemostatach/dłuższych zagiętych kanałach, albo sztukować częściowo wspólny wyciąg z obu tych pomieszczeń.

Ja bym chyba zrobił to pierwsze. Jak by była nawet jakaś tregedia dzwiękowa, to nawet móglbyś zakręcić całkiem anemostat w wiatrołapie,   będzie się wywiwał prze łazienkę/kuchnię obok.

I będziesz miał jeden kanał mniej - 132m³/h.

Sprawa wiatrołapu (pomieszczenie ogrzewane, miejsce na buty, odzież wierzchnią) - czy można specjalnie ułożyć przewód z dwoma ostrzejszymi zakrętami, tak, aby zmniejszyć siłę wyciągu ? Może da się to na anemostacie wyregulować Wiatrołap jest w tym przypadku niewielkim grzanym przedpokojem. Zależy mi na tym, by zimą to wilgotne i nieświeże powietrze naprawa-kanalizacji.pl z niego wyciagnąć, stąd ten wywiew, ktory chciałbym zreszta troche osłabić.

Jeszcze dwa pytania: 

Jeśli skrzynki rozdzielcze maja średnicę 160, a rekuperator kroćce 125mm, to jakich uzyc przewodow ? 125 i przejściówka przed skrzynkami ?

Jesli mam wymiane 154m3/h przy 2m/s w kanałach, to jesli ustawię 100m3/h, czy przyniesie to jakieś negatywne skutki ?

Wywiewy:

Kuchnia 2 (44 m3/h)

Łazienka 2 (44 m3/h)

Pomieszczenie gospodarcze 1 (22 m3/h)

WC 1 (22 m3/h)

Wiatrołap 1 (22 m3/h)

RAZEM 154 m3/h

Teraz mi wychodzi 114mb przewodu wentylacyjnego, będę miał duża rezerwę.

Publicité
Retour à l'accueil
Partager cet article
Repost0
Pour être informé des derniers articles, inscrivez vous :
Commenter cet article